בתמונה: יהודה בק, חקלאי בוגר בי"ס כדורי, דור שני במשק.

הסיפור שלנו

לכל אורכה ורוחבה של ההיסטוריה הישראלית והיהודית מוזכרים עצי הזית ושמן הזית כסמלים לשלום, תקווה ושפע. העדויות הקדומות ביותר להפקת שמן זית ושימוש בזיתים נמצאו ממש כאן בארץ ישראל ובסביבתה הקרובה, באזור המזרחי של אגן הים התיכון. אזור זה זכה בעבר לכינוי Levant, ומכאן שמו של שמן הזית שלנו. מקורה של המילה Levant היא בשפה הצרפתית ומשמעותה “עולה” או “זורח”, ובהשאלה פירושה “מזרח” – המקום ממנו זורחת השמש.

המשק שלנו הוקם בשנת 1932 ומייצר שמן זית מאז שנת 2001. היום כבר קיבל הדור הרביעי במשק את המושכות, ממשיך את דרך החקלאות העברית ולוקח את המקצועיות והמצוינות לשלב הבא.

אנחנו מאמינים בשילוב מדויק של זנים, וזאת כדי להגיע לשמן הרמוני ומיוחד המנצל את תכונותיו ויתרונותיו הייחודיים של כל זן. כדי להגיע לשילוב המושלם אנחנו נעזרים בטועמי שמן זית מקצועיים, מהטובים בעולם. הצוות טועם בכל שנה את כל שמני הזית השונים שהפקנו, מאפיין אותם בקפדנות ובוחר את המינון הנכון לכל בלנד.

כרמי הזיתים שלנו ממוקמים על גבעות הכורכר של עמק חפר, לחופיו של הים התיכון, ומטופלים על פי ערכים של חקלאות בת קיימא וידידותית לסביבה תוך שמירה על משאבי הטבע. שמן Levant מיוצר בכמויות קטנות לצורך הקפדה על איכותו, ואף זוכה לאורך השנים בפרסים ובתחרויות בינלאומיות.